Moc Dekoracji

Ręcznie wykonane pisanki techniką batikową!

Pisanki są w 100% polskim rękodziełem, ponieważ zostały przeze mnie własnoręcznie wykonane techniką batikową (szpilkową). Ten tradycyjny proces zdobienia polega na nanoszeniu na wydmuszkę rozgrzanego wosku pszczelego za pomocą szpileczki krawieckiej. Podczas tworzenia każdego elementu wzoru szpilkę należy umieścić w roztopionym wosku i jak najszybciej przenieść na skorupkę, aby skomponować wzór. Jedno zamoczenie szpilki w wosku umożliwia wykonanie tylko jednej kreski albo kropki. W celu uzyskania różnokolorowych wzorów, skorupkę należy wielokrotnie barwić.

Każda pisanka jest unikatowa, ponieważ każda została własnoręcznie przeze mnie udekorowana wzorami zaczerpniętymi z twórczości ludowej Podlasia przy zachowaniu najwyższej staranności wykonania. Do każdej z nich został dołączony certyfikat autentyczności z indywidualnym numerem ewidencyjnym potwierdzający, iż jest przeze mnie ręcznie wykonana. Na życzenie Klienta pisanki mogą mieć zawieszki z kokardkami.

Przedstawione na zdjęciach pisanki kurze wykonałam techniką batikową, natomiast pisanki strusie przedstawiają wzory zaczerpnięte z przyrody –  nie są tradycyjne.

Oferowane produkty powstały z mojej miłości i pasji do tworzenia rękodzieła oraz tradycji sztuki ludowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

 

Oferta:

  • pisanki kurze
  • pisanki gęsie
  • pisanki strusie
Facebook Instagram Polityka prywatności
2023 © Moc Dekoracji by MR
pl_PLPolish